Mesaj gönder
Tel:
DONGGUAN YUYANG INSTRUMENT CO., LTD
DONGGUAN YUYANG INSTRUMENT CO., LTD

DONGGUAN YUYANG ENSTRÜMAN CO.,LTD

Çin İyi Kalite Test Cihazları Üreticisi

Ana sayfa ÜrünlerYanıcılık Test Cihazları

Yapı Malzemeleri İçin ISO 834 BS 476 Yangına Dayanım Test Fırını

Yapı Malzemeleri İçin ISO 834 BS 476 Yangına Dayanım Test Fırını

  • Yapı Malzemeleri İçin ISO 834 BS 476 Yangına Dayanım Test Fırını
  • Yapı Malzemeleri İçin ISO 834 BS 476 Yangına Dayanım Test Fırını
  • Yapı Malzemeleri İçin ISO 834 BS 476 Yangına Dayanım Test Fırını
Yapı Malzemeleri İçin ISO 834 BS 476 Yangına Dayanım Test Fırını
Ürün ayrıntıları:
Menşe yeri: Çin
Marka adı: YUYANG
Sertifika: CE
Model numarası: YYF013
Ödeme & teslimat koşulları:
Min sipariş miktarı: 1 PARÇA
Fiyat: $8000
Ambalaj bilgileri: Tahta kutu
Teslim süresi: 7-30 Gün
Ödeme koşulları: T/T
İletişim
Detaylı ürün tanımı
Ürün adı: Büyük Ölçekli Yatay Yangına Dayanım Test Fırını Sıcaklık: 1200 °C
Fırın dış kasa sıcaklığı: 75 °C'den yüksek olmamalıdır LPG / Doğalgaz brülörü: 12
Duvar ölçümü: 3M*1.3M Hava üfleyen fanlar: 3
Vurgulamak:

ISO 834 yangına dayanıklılık test fırını

,

BS 476 yangına dayanıklılık test fırını

,

Yapı Malzemeleri yangına dayanıklılık test fırını

 

ASTM E119 ISO 834 Büyük Ölçekli Dikey Yangına Direnç Yanıcılık Test Cihazları

 

 

GENEL AÇIKLAMA

 

Sıvı veya gaz halindeki yakıtları kullanmak için tasarlanmış ve dikey ayırma elemanlarını tek yüzünde ısıtabilen Tam Ölçekli Dikey Yangına Dayanım Test Fırını

Fırın astarları 1000 kg/m'den daha az yoğunluğa sahip refrakter malzemelerden oluşmaktadır.3ve bunlar, fırının içten maruz kalan yüzeyinin %70'inden fazlasını oluşturur.

Fırın, termal maruziyet ve basınç açısından yangına maruz kalma koşullarını sağlamak ve CEN, ISO ve IMO standartlarının gerekliliklerine uymak için özel olarak inşa edilmiştir.

 

Minimum iç hazne boyutu 4000 mm genişlik x 3000 mm yükseklik x 1000 mm derinlik ölçülerindedir.

Bu tam ölçekli yangına dayanıklılık test fırını, fabrikada modüler birimler halinde inşa edilecek ve 40 ft HC konteynerlerde sevk edilecektir.Varışta, modüler üniteler müşteri tarafından hazırlanan güçlü bir temel üzerine monte edilecektir.

 

 

Fırın Çelik Kasa

 

Fırın kasası, sağlam kullanım için tasarlanmış yapısal çelik profillerden ve plakalardan yapılacaktır.Çelik plakalar, özellikle brülörler, termokupllar, basınç probları, görüntüleme portları için muhafaza üzerinde deliklerin sağlandığı alanlarda, ısı nedeniyle yapısal bozulmaya karşı koymak için çelik C-Kanalları, I-kirişler ve çelik bölümler ile güçlendirilmiştir.

Test numunesi tutucu çerçeveyi monte etmek için güçlü bir yüzey sağlamak üzere, dökme demir plakalar fırının ön dış yüzüne cıvatalanmıştır.

Test numunesi tutma çerçevesinin fırının ön tarafına güvenli bir şekilde tutunmasını sağlamak için dört set kendinden kilitli makaralı kelepçe takılmıştır.

 

 

Fırın yalıtımı

 

Fırın refrakter astarı, 900 kg/m yoğunluğa sahip 1430°C dereceli yalıtkan ateş tuğlalarından oluşur.3sıcak yüzünde ve soğuk yüzünde fiber levha izolasyonu ile desteklenmiştir.1200 °C'lik bir sıcaklıkta, fırın dış muhafaza sıcaklığı, yangın testinden iki saat sonra, 75 °C'den yüksek olmayacaktır.

Fırına monte edilen test numunesi çerçevesinin sürekli aşınmasına dayanacak koruyucu bir yüzey sağlamak için fırın açıklığının çevresine, 1600 °C'de fiber takviyeli refrakter dökülebilir malzemeden yapılmış yüksek sıcaklık prekast blokları yerleştirilecektir.

 

Operatörlerin yangın testi sırasında test örneğini tam olarak görmelerini sağlamak için fırının arka duvarına dört set görüntüleme portu yerleştirilecektir.Görüntüleme portu tertibatı, hava soğutmalı bir muhafaza ile muhafaza edilen ve ısı kaybını önlemek için yalıtılmış olan şeffaf kuvars cam levhadan yapılmıştır.

Damperi içeren fırın egzoz açıklığı ve baca gazı çıkışı, 128 kg/m yoğunluğa sahip düşük termal kütleli seramik elyaf izolasyonla kaplanacaktır.3.

Fırın için kullanılan tüm refrakter malzemeler döngüsel ısıtma ve soğutmaya dayanabilecektir.

 

Tablo

 

Dış fırın kasası gümüş renkli yüksek sıcaklık boya ile boyanacaktır.

 

Basınç Kontrol Sistemi

 

Fırın odası içindeki basıncın genel kontrolünü sağlamak için egzoz bacasına üç motorlu ısıya dayanıklı çelik damper yerleştirilecektir.Ekstraksiyon hızının fırın odası içinde farklı pozisyonlarda değiştirilmesini sağlamak için ayarlanabilir ekstraksiyon portları da sağlanacaktır.Motorlu çelik damperler, Yangın Testi Veri Yönetim Sistemi aracılığıyla belirlenen kontrol odasından ayarlanabilecektir.

 

Yanma Sistemi

 

On iki adet premix LPG / Doğalgaz brülörü tedarik edilecek olup, 6 adet 3 metre x 1.3 metre ölçülerinde fırın duvarının sol tarafına ve diğer 6 adet sağ tarafa monte edilecektir.

 

Yakma ekipmanı şunlardan oluşacaktır:

 

12 – Gaz Nozullu Karıştırma Brülörleri

12 – Hava Denge Kontrol Valfleri

12 – Gaz Denge Kontrol Vanaları

12 – Pilot Gaz Regülatörleri

12 – Brülörlere Gaz Kesme Vanaları

12 – Tam Otomatik Gaz Brülörü Güvenlik Kontrolü

12 – Kıvılcım ateşleme, trafo ve kablo

12 – Ultraviyole tarayıcı

12 – Esnek Hava Boruları

12 – Esnek Gaz Boruları

12 – Manuel Hava Kelebek Vanalar

3 – Ana Gaz Kesme Vanaları

6 – Konnektörlü Gaz Basınç Şalterleri

30 – Gaz Manometreleri

3 -- Hava Gazı Mikro oranlı Vanalar

3 -- Yanma Havası Üfleyici

3 -- Ana Gaz Filtresi

3 -- Ana Gaz Regülatörü

 

Brülörler Doğal veya Sıvılaştırılmış Petrol gazı ile kullanıma uygun olacaktır (sipariş sırasında müşteri tarafından teyit edilecektir)

Tüm brülörler, yukarıda ayrıntıları verilenler de dahil olmak üzere standart güvenlik özellikleriyle donatılacak ve yerel gaz güvenlik yönetmeliklerine uygun olacaktır.

Brülör blokları, nominal olarak %80 alümina içeren dökülebilir malzemeden üretilecek ve bu tür bir testin yapılmasıyla ilişkili düzenli termal şoka dayanabilecektir.

 

Gaz ve Hava Dağıtım Sistemi

 

Minimum oksijen seviyesine ilişkin yangın testi standart gereksinimini karşılamak için fırın yakma sistemine hava sağlamak ve fırın atmosferini oksijenlendirmek için üç adet hava üfleme fanı sağlanacaktır.

Fanlar fırın kontrol odasındaki yanma kontrol panelinden çalıştırılacaktır.

Birbirine bağlanan tüm hava boruları, kullanım kolaylığı için fabrikada önceden üretilecek ve sahada bağlanacaktır.Fanlara izolasyon damperleri verilecektir.

 

İmalattan önce, ana gaz kesme vanasına bağlı tüm dahili gaz borularının döşenmesi, laboratuvar binasının yerleşim planına uyması için müşteri ile görüşülecektir.Ana kesme vanası sağlanacak ve gaz besleme sistemine bağlanacaktır.

Gaz ve hava dağıtım sistemi, ülkedeki tüm güvenlik gereksinimlerine uygun olacaktır.Tüm gaz ve hava boruları, uluslararası kabul görmüş tanımlama renklerinde boyanacaktır.

 

Emiş Sistemi ve Baca

 

Bir tahliye sistemi sağlanacak ve bir test sırasında fırından bacaya sıcak yanma gazlarının tahliye oranını kontrol etmek için bir egzoz fanı ve baca kanalı içerecektir.

Emiş fanı, otomatik veya manuel çalışma moduna ayarlanabilen bir anahtardan kontrol odasından etkinleştirilecektir.

Egzoz fanı ile fırın arasındaki tüm egzoz gazı kanalları prefabrik çelik profillerden yapılacak ve yerinde monte edilecektir.Kanal, toplu ateşleme tipi, yangına dayanıklılık testleri için tipik olan düzenli ısıtma ve soğutma döngülerine dayanacak şekilde yalıtılacaktır.Kanalın dış yüzeyi korozyona karşı koruma için yüksek sıcaklık boya ile boyanacaktır.

 

Egzoz fanına geçen gazların sıcaklığını fanın çalışma sıcaklığının altına düşürmek için egzoz gazlarını seyreltmek için bir çekiş indüktörü sağlanacaktır.Bu düşük sıcaklıktaki egzoz gazı daha sonra bacaya tahliye edilecektir.

Müşteri tarafından talep edilmesi halinde 950mm iç çapa ve çatının en yüksek noktasından minimum 3 metre yüksekliğe sahip baca temin edilebilir veya müşteriye projesini temin ederek bunu yerinde kendisi inşa etmesini sağlayabiliriz. .Bu baca yumuşak çelikten yapılacaktır.Müstakil olarak tasarlanan müşteri, rüzgar yükü ve zemin oturması nedeniyle devrilecek şekilde tasarlanmış bir temel hazırlamak zorundadır.Laboratuvar personelinin yanmasını veya yaralanmasını önlemek için baca 3 metre yüksekliğe kadar yalıtılacaktır.

Baca ve kanal tasarımı ve imalatı için teklif, laboratuvar binası hakkında bilgi alındıktan sonra verilebilir.

 

Platform / Yürüyüş Yolu

 

Görüntüleme portlarına ve fırının yanlarında ve arkasında bulunan tüm enstrümantasyona güvenli ve rahat erişim sağlamak için tasarlanacak eksiksiz bir platform / yürüme yolu sağlanacaktır.Montaj, operatörler ve müşteriler tarafından güvenli kullanım sağlamak için uygun korkuluklar ve tekmelikler ile sağlanacaktır.Yürüme yolunun yüzeyi, onu kullanan personelin kaymasını en aza indirmeye yönelik hükümler içerecektir.

 

Plaka Termometreler

 

İlgili CEN standartlarında belirtildiği gibi dokuz plakalı termometre sağlanacak ve numunenin açıkta kalan alanının düzlemi üzerinde eşit aralıklarla yerleştirilecektir.Fırındaki termometrelerin konumları, ilgili CEN standartlarının gereksinimlerini karşılayacaktır.Termometreler, testler öncesinde ve sırasında fırın sıcaklığının izlenmesini ve kaydedilmesini sağlamak için bilgisayarlı veri toplama ve veri işleme sistemine bağlanabilecektir.

 

Fırın Termokuplları

 

İlgili IMO test yönteminde belirtilen özelliklere sahip dokuz fırın termokupl sağlanacaktır.Bunları fırının arka duvarından gerekli konumlara yerleştirmek için önlem alınacaktır.Testler sırasında bozulmayı en aza indirmek için uygun ısıya dayanıklı borularla korunacaklar.Termokupllar, testler öncesinde ve sırasında fırın sıcaklığının izlenmesini ve kaydedilmesini sağlamak için bilgisayarlı veri toplama ve veri işleme sistemine bağlanacaktır.

 

Enstrümantasyon Bağlantı Kutuları

 

Enstrümantasyon bağlantı kutusu, tüm enstrümantasyonların minimum çabayla bağlanmasını sağlamak için fırına yakın uygun bir yerde, ocaktan gelen ısıdan korunan bir enstrümantasyon bağlantı kutusu sağlanacaktır.Kutu, önceden, sırasında ve sırasında enstrümantasyonun izlenmesini ve kaydedilmesini sağlamak için bilgisayarlı veri toplama ve veri işleme sistemine bağlanacak olan belirlenmiş kontrol odasındaki ilgili numaralandırılmış bağlantılara çok çekirdekli olarak bağlanan ayrı ayrı numaralandırılmış bağlantılar içerecektir. testlerden sonra.

 

Ortam Sıcaklığı Termometresi

 

Testler öncesinde ve sırasında laboratuvarın ortam sıcaklığını izlemek ve kaydetmek için bir ortam sıcaklığı termometresi sağlanacak ve testler öncesi ve sırasında sıcaklığın izlenmesini ve kaydedilmesini sağlamak için bilgisayarlı veri toplama ve veri işleme sistemine bağlanacaktır.

 

Basınç Transdüserleri

 

İki basınç transdüseri sağlanacak ve ilgili Standartların gerekliliklerini karşılamak için uygun konumlara yerleştirilecektir.Dönüştürücüler, gerekirse pozisyonlar arasında hareket edebilecek ve çıktıların önceden belirlenmiş aralıklarla izlenmesini ve kaydedilmesini sağlamak için bilgisayarlı veri toplama ve veri işleme sistemine bağlanacaktır.

 

Oksijen Analizörü Dokunma Noktaları

 

Yangına dayanıklılık testi sırasında oksijen konsantrasyonunun düzenli aralıklarla örneklenmesi ve ölçülmesi için ocakta hazırlık yapılacaktır.

Fırın gazlarından numune almak için oksijen analizörünün bağlanabilmesi ve analizörden üretilen sinyalin yangın testi veri yönetim sistemine kaydedilerek monitör ekranında görüntülenmesi için bağlantılı kalıcı bir numune alma hattı sağlanacaktır.

 

Deformasyon Ölçüm Cihazı

 

Numunelerin merkezlerindeki orijinal konumlarından sapmalarını ölçmek için taşınabilir bir lazer cihazı sağlanacak ve ilgili CEN standartlarının gerekliliklerine uygun olacaktır.

 

Zamanlama Cihazı

 

Test sırasında test personeli tarafından kolayca görülebilen ve test sırasında numunenin fotoğraflarında açıkça görülebilen geniş bir ekrana sahip bir zamanlama cihazı sağlanacaktır.Cihaz, kontrol sistemi ile aynı anda başlamasını sağlamak için Yangına Dayanım Testi Veri Yönetim Sistemine bağlanacaktır.Cihaz, geçen süreyi en yakın saniyeye kadar gösterebilecek ve bir saat içinde 1 saniye hassasiyetle gösterebilecektir.

 

Yapı Malzemeleri İçin ISO 834 BS 476 Yangına Dayanım Test Fırını 0

İletişim bilgileri
DONGGUAN YUYANG INSTRUMENT CO., LTD

İlgili kişi: Seline Yu

Tel: +86-13825728643

Sorgunuzu doğrudan bize gönderin
DONGGUAN YUYANG INSTRUMENT CO., LTD
B1505, FORTUNE PLAZA, No.1, Yuanmei Yolu, Nancheng Bölgesi, Dongguan Şehri, Guangdong Eyaleti, Çin
Tel:86-769-26622869
Mobil site Gizlilik Politikası | Çin iyi Kalite Yanıcılık Test Cihazları Tedarikçi. © 2017 - 2024 flammabilitytestingequipment.com. All Rights Reserved.